Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 20.05.2018 16:13:09 

CLAIMY & HESSY

In memoriam

 

 

 
Viete si predstaviť nebo bez domácich miláčikov?
 

Existuje špeciálne miesto, kam idú všetky milované zvieratká keď zomrú. Toto je iba dočasné miesto. Ale tam sú stromy, tráva, jazerá a všetko, čo majú radi. Tu sa môžu hrať, jesť a spať, ešte lepšie ako predtým ako zomreli. Tam neexistuje žiadna bolesť, starosti, strach, nebezpečenstvo, ktorého by sa bolo treba báť. Jediné šťastie, ktoré im chýba, je ich milovaná ľudská svorka – VY.

Zdravie je úplne obnovené, všetky zranenia vyliečené. Psy a mačky sa spolu hrajú ako mláďatká a nemajú čas smútiť za vami. Chýbate im, ale zvláštnym zvieracím inštinktom cítia, že toto sa zmení k lepšiemu. A radostne očakávajú.

Ale každý raz zažije deň, keď uprostred hrania zrazu cítia, že niečo sa zmenilo. A všetky ich zmysly budú na vrchole vzrušenia a v pozore. Budú ňuchať vzduch a pozerať sa do diaľky, kde začnú rozpoznávať najmilovanejšiu špeciálnu bytosť. V povznesenej nálade, so žiariacimi očami a krútiac chvostom sa rozbehnú tryskom, takmer vznášajúc sa ponad zelenú trávu.
 
Váš očakávaný príchod bol precítený a neexistuje nič, čo by vás mohlo rozdeliť. Slzy vám tečú z očí bežiac si vzájomne oproti. Váš miláčik vám skočí do náručia a priľnete k sebe v radostnom opätovnom stretnutí. Máte celú tvár od natešených pusiniek a vy bozk vrátite, práve tak radostne. Vaše ruky láskavo znovu pohladia milovaný kožuštek, takisto hlavu, krk a telo. Vzájomne si pozriete do milujúcich očí a tie staré prekrásne zdieľané pocity sú znovu späť.
 
A vtom, niečo vás oboch zavolá do iného poľa tepla a starostlivosti, kde sa všetka tá láska, ktorú poznáte, stáva skutočnosťou. S vašim miláčikom opustíte čakaciu zónu, kráčate do hlavnej časti neba a začínate tam nový život – spolu.
 
 
                Ak veríte, že zvieratá nas môžu milovať rovnako ako my ich, potom je logika jasná a nikto ju nemôže poprieť. Ak veríte, že niekde je nebo pre ľudí, potom tam musia byť, čakajúc na nás, kým vstúpime. Nebo je láska, a zvieratká ju vždy zdieľajú s nami.
 
 
 
  Preložené z originálu:

~ Wallace Sife, Ph. D., The Loss of a Pet

                                                        

 

                                                                Gipsy Nisus

 

         

 
 

 V sobotu bol deň ako ostatné, až kým mi neprišla SMS-ka, ktorú mi poslala Lucka.Myslela som,že super určite sa im polepšilo,lebo celý týždeň bolo Gipsy zle.Ale nie správa bola zlá,tá najhoršia... Gipsulienka zomrela. Neviem sa s tým nejako stotožniť,ale to určite viacerí.. Viem ,že keď príde Lucka k nám či už venčiť Candušku,alebo pôjdeme cvičiť budem vidieť ako z auta vyskočí aj Gipsy,lebo bola súčasťou Lucky.Gipsy prežila svoj kráty život naplno vďaka Lucke.Takže Gipsy maj sa tam hore pekne,raz sa tam všetci stretneme . 

 

                                                           Lightning Fast American Crossfire "Cliff" 2.8.2010 - 30.3.2015

 

 

 

TOPlist