Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 17.03.2017 06:39:17 

CLAIMY & HESSY

Novinky

 


      cheeky

4.1.2013 prvý tohtoročný tréning sme absolvovali u Stázky, ktorá organizovala Tréning pod jedličkou, samozrejme Claimy to veľmi nešlo po materskej sme trochu mimo, ale o to viac ma potešili šteniatka, ktoré sa pekne ukázali a mám len veľké prianie, aby im takáto chuť do práce zostala aj naďalej .

heart

,, Finn a Peťo "

,, Shelly a Maťko "

,, Fly "

yes   

wink

 

Voľné šteniatka


FAIRYTALE You're The Inspiration "FeeBee”

smiley

FEEL THE WIN You're The Inspiration "Finnie"

 

smiley


FLYING STAR You're The Inspiration "Fly"

heart

19. 9.2013 sa Claimy narodilo 9 čiernych šteniatok štyria chlapci a päť dievčat. Claimy sa vzorne o deti starala.

Čas letel a detičky začali odchádzať do svojich domovov, kde sa o nich vzorne starajú.

Doma zostali ešte tri fenky, ktoré stále hľadajú tie správne rodiny.

heart

 

devil

 

Veľa vody pretieklo odkedy som tu písala naposledy, veľa sa toho odohralo hlavne v mojom živote, ale vrátila som sa do reality, aby som tu bola s mojou rodinou a priateľmi a s mojimi štvornohými dievčatami. Minulý rok sme toho veľa nenatrénovali. A tento rok sme začali po troške s Claimy trénovať. Hessy 11.3. pri prechádzke zle skočila a úraz bol na svete ruptúra predného skríženého väzu kolena. 13.3.podstúpila operáciu na klinike Jaggy Brno viac o tejto operácii nájdete http://jaggy.cz/odborne-clanky/aktivni-stabilizace-kolene/.  Uvidíme, ako sa to všetko zahojí, ale verím, že všetko dobre dopadne.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Aj tento rok http://www.working-retriever.sk organizuje tréningové víkendy, tak ak máte záujem zamestnať hlavičku svojho retrievera prídite medzi nás na

 Funny WT “nanečisto” Trusalová 18.-19.5.2013

 

 

smiley

smiley

August 2011 vďaka mojim priateľom sme si tento rok užili dovolenku v Chorvátsku.Samozrejme naše baby patria do našej rodiny a tak tam nechýbali takže posádka 9 ľudí 9 psov si to užila .

Ďakujem vám všetkým!

devil

 Nikde som nepísala, že je Claimy hlúpa, nie je, ale ja nepatrím medzi ľudí ktorí vychvália svojho psa do neba a pritom každý vie a vidí ako ten pes pracuje a aký je.Ja sa držím pri zemi, baví ma to čo robím a aj Claimy to baví. Som sem tam na ňu protivná, ale nikdy sa mi ešte neotočila chrbtom.

Som vďačná za to že moja najbližšia rodina toleruje moje výlety a toleruje aj naše dievčatá Hessy a Claimy. Kto nemá rád psov nemá rád ani ľudí.

Chápeš moja ( ty vieš kto) , takže mám Claimy rovnako rada ako Hessy, každá mi niečo do môjho života prináša. 

Dlho som sa tu neukázala ale zas sa nie je s čim chváliť zúčastnili sme sa WT finále v Tábore ,kde sme len obstáli, lebo je sa čo učiť ,áno dostali sme otázku ako sme skončili na PZ v Těšanoch samozrejme sme vypadli na prinášaní kačice z hlbokej vody, mrzí ma to, ale veď máme ešte čas sa to doučiť. Claimy je šikovná raz to pochopí .

wink

fotky z Těšan - tu

smiley

Ale asi sa nemôžeme zrovnávať s tými, ktorý majú tak fantastické výsledky čo sa týka skúšok na Slovensku či už NFTR alebo FSMP či JS asi sme ešte nedorástli.

fotky z NFTR - tu

Podarilo sa zorganizovať tréningy s Martinom a Táňou Incédi, ktoré zaujali veľa ľudí a dúfam ,že ich to nadšenie bude držať ďalej a budú zamestnávať hlavičky svojim retrieverom. Nie je nič horšie, ako keď si zoberiete, alebo teda zaobstaráte šteňa retrievera, ktoré Vám po čase prerastie cez hlavu a to píšem o vlastnej skúsenosti a jednoducho zostane z neho pes, ktorý sa nedá zvládnuť bez pomoci tých správnych ľudí ale stane sa, že už ani tí nevedia pomôcť. Tréneri sa snažia vysvetliť  čo najviac hoc si poniektorí myslia, že prídu a oni s jeho psom spravia zázrak a on vie zrazu všetko, nie to  je omyl všetko sa robí postupne je to skladačka, všetko pekne pomaly krok za krokom.

Prašník fotky 

aj tu

Trusalová fotky

Borský Mikuláš fotky

Možno si niekto povie ,že mám doma dve labradorky a venujem sa len jednej .Odpoveď :  Hessy je Hessy pri jej výchove som urobila chybu aj ja, ale to už je jedno, nespravila dva krát OVVR síce mi bol ponúknutý tréning na farbiarske skúšky, ale jednoducho retriever je prinášač a farbiarske skúšky s týmto plemenom a jeho vlohami nemajú nič spoločné a hrabať sa do triedy pracovnej do ktorej sa dostanete aj po takejto skúške a potom Vám stačí  dostať menej titulov a ste šampióni Slovenska nemienim a ani kôli uchovneniu to už vôbec nie, raz neprináša, tak jednoducho nie.                 

   Hessy zostane mojou gaučaňou, bez ktorej si aj napriek jej všetkým chybám neviem predstaviť život. 

Ak by som si mala raz vybrať šteniatko tak už teraz by som sa zamerala na to aké vlohy majú jeho rodičia a chcela by som ich vidieť pri práci,ak by mi na tom záležalo a chcela by som s nim trénovať a robiť skúšky. A hlavne by som pozrela na  EIC  veľa sa o ňom písalo a rozprávalo.

 

stránka o EIC

To len na okraj pre budúcich majiteľov labroškov ale aj tých, ktorí chcú dať spraviť vyšetrenia na dedičné choroby .

Testy vám spravia aj tu - http://www.genyuse.eu/

a máme sa čo učiť ........

 

WT Milovice 21. 5.2011

Dňa 21.5.2011 sme sa s Claimy zúčastnili vďaka Ivke Zástěrovej ( lebo moje auto ma sklamalo )  WT Milovice, ktoré organizoval RS CZ, rozhodcovia Martin Incédi a Martin Rytíř. Prihlásili sme sa do triedy E pre tých, ktorí nevedia pochopiť  prečo zas do triedy E odkazujem, že preto ..... Pre mňa a môjho psa, ktorý je retriever a predovšetkým prinášač (až na malé výnimky psov)  je to úplne normálne, každé testy sú o niečom inom, každý rozhodca ich postaví úplne inak a to je pre mňa vždy nová skúsenosť. A tak to bolo aj teraz . Získali sme tretie miesto 93 bodov zo 100 s hodnotením výborná. Po obede sme sa prihlásili aj do triedy L, keďže sme už absolvovali takú dlhú cestu a mali sme možnosť to skúsiť. No a tam to bolo horšie a je sa teda ešte čo učiť, ale nebanujem zas máme nové skúsenosti a ponaučenie - naučiť sa zapamätať si miesto dopadu dummy, učiť sa kľudy atď. a hlavne čušať, keď je to treba. Ďakujem organizátorom a rozhodcom. Blahoželám všetkým a hlavne Ivke a Chilli, ktorej ďakujem za odvoz.

 WT Milovice - výsledky

fotky -slabad.rajce.idnes.cz/WT_Benatky_nad_Jizerou_21.5.2011/


    cool     

Naše prvé WT .

WT Cup Třebíč 26. 3.2011

Barbara Bachleitner, Wolfgang Harrer (A)

 

Výsledky WT Cup Třebíč

wink

 

Naša Hessy  dňa 27.4.2011 mala 4 roky.

 

 

 

 

Narodili sa šteniatka

devil

Dňa 14.10.2010 oslávi Claimynka 2 roky . Prajeme jej  všetko najlepšie je to naše slniečko .

Samozrejme blahoželáme aj jej súrodencom .

wink
 
 

Narodili sa šteniatka Curly Coated retrievra  pozri v sekcii šteniatka .

 

 

 
 
Dňa 4.6.010 sme boli na výstave v Senci. Claimy v triede strednej výborná 3 a veľmi pekný posudok . Hessy tiež výborná 3 v triede otvorenej. Posudzoval pán Janega .
V nedeľu 6.6.2010 sme boli na klubovej výstave v Nitre .
Obe baby dostali vo svojich  triedach známku výborná, posudzovala Mrs. Torunn Sorbye - N.
Takže konečne výstavy za sebou. Blahoželám všetkým ,ktorým sa darilo hlavne Canduške sestre Claimy, ktorá vyhrala na klubovej výstave v Nitre 
v triede otvorenej prve miesto výborná 1,CAC .
A ďakujem Katke Merašickej ,ktorá predvádzala moje baby na výstavach.
 
 
V dňoch 22..5. a 23.5. 2010 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave  v maďarskom Komárome.
Počasie nám vyšlo, obidva dni nám krásne svietilo slniečko a v príjemnom prostredí,
na veľmi peknej výstave sa krásne darilo aj našim dievčatám :
Claimy bola ocenená prvý deň známkou výborná 1, CAC  v triede strednej a druhý deň  výborná 3 =
Claimuška sa stala čakateľkou titulu Šampion Maďarska!
Hessy bola prvý deň ocenená známkou výborná 2, res. CAC v triede otvorenej a druhý deň výborná 1,  CAC, CACIB
Hessynka sa stala čakateľkou titulu Šampion Maďarska a tiež čakateľkou titulu INTERŠAMPIÓN!
Veľmi sa tešíme a ďakujeme za pekné posudky a ocenenia ! ! ! Veľmi si vážim ocenenia hlavne od dlhoročnej chovateľky labradorov, ktorá posudzovala v sobotu - M. Gyarfás (kennel Saregresi) u ktorej obe dievčatá získali pekné posudky a tituly. Druhý deň posudzoval Kardos Vilmos.
 
 
V dňoch 15..5. a 16.5. 2010 sme sa zúčastnili na medzinárodnej výstave  v Bratislave.
Claimy bola ocenená prvý deň známkou výborná v triede strednej a druhý deň  výborná .
Hessy bola prvý deň ocenená známkou veľmi dobrá v triede otvorenej a druhý deň výborná .
 
 
Dňa 2.5.2010 sme sa zúčastnili na národnej výstave v Banskej Bystrici.
Claimy bola ocenená známkou výborná v triede strednej
Hessy bola ocenená známkou veľmi dobrá v triede otvorenej .
Rozhodca: J. Janeková
 

Hessy a Claimy boli testované na EIC výsledok je výborný obe sú EIC N/N teda negatívne.Výsledok nás teší.Hessy mala aj vyšetrenie očí a má  Optigen A.

 27.4.2010 mala naša Hessy narodeniny - Hessynka má 3 roky !
 

20.3.2010 WT a OVVR tréning v Tekolďanoch.

Účasť 19 psíkov

Flatík pred fotením s paničkou odišiel

Fotky TU

 
 
 

Šteniatka labradora viď.: Šteniatka

 

Čifáre 2010

 
Zuzka, mama Candy,Kubko,mladá Candy , Claimy a ja.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dnes 30.1.2010 sme dostali možnosť zúčastniť sa poľovačky na kačice. Ráno počasie nebolo vôbec normálne snežilo a cesta bola zafúkaná. .

V Nemčiciach som sa stretla so Zuzkou a Jurajom a tak sme vyštartovali. No úvod toho všetkého bol trochu nie podľa mojich predstáv a všetci  zúčastnení vedia prečo  ,ale to potom, stálo za to. Claimynke sa darilo a zistila som, že sa neštíti rôznych druhov aportov  ,len tak ďalej... Samozrejme ,že sa ešte veľa  vecí  musíme doučiť  , ale my to zvládneme .A ešte raz ďakujem.  

Claimušin brat Kubko sa chladil  a ona  pózuje ako sa patrí.

Kubík 

                        16.1.2010 Prechádzka.

                   Hessy a Claimy

                      Claimy  16.1.2010

31.12.2009 Silvester   malá partička  ľudí a psíkov sa stretla v Častej na malom WT tréningu . Počasie sa tvárilo premenlivo, raz hustá hmla

a o chvíľu slniečko.Hlavne,že sa to dalo vydržať.

  

Som rada ,že sa nám darí z času na čas stretnúť. Čo to sa dozvieme a naučíme sa zas niečo nové.Všetkým zúčastneným ďakujem za skvelý posledný deň v roku 2009.

fotky:

www.golden-fellini.sk/WTt-Casta-Silvester09.html

picasaweb.google.com/filipcovci/Silvester2009#

 

30.12.2009 dnes sme boli s Claimy na rtg. bedier a lakťov a na vyšetrenie očí. A moc sa tešíme, že máme skvelé výsledky. Bedrá A/A a lakte 0/0 a očné vyšetrenie PRA/CAT  tiež negatívne. Ďakujem Zuzke a Jurkovi ,že mali čas tráviť toľko času so mnou na veterine .

 
 
         
         
                                              28.11.2009 NFTR - Národný FTR  bola som ako pozorovateľ a samozrejme ,že  všetkým blahoželáme.fotky                                                                     www.golden-fellini.sk/NFTR-09.html  a luciq.rajce.idnes.cz/091128_NFTR-Bajc/ , picasaweb.google.com/filipcovci
Dnes 8.11.2009 prišli na návštevu Wirsho so Candy a Lucia s Gipsy a boli sme trošku potrénovať. Baby sa snažili .Fotky z tréningu v Horných Otrokovciach a Dolných Otrokovciach (tu už len po tréningu) na luciq.rajce.idnes.cz
Hessy,Gipsy,Candy,Claimy
 
14.10.2009 mala naša Claimy narodeniny - Claimuška má už 1 rok !
 
Dňa 10.10.2009 sme sa zúčastnili Svetovej klubovej výstavy retrieverov
Claimy  VD v triede mladých a Hessy VD v triede otvorenej.
 
  . 
Komárom  - CACIB 02.10.2009 -Rozhodca Kardos Vilmos (H) Dnes sme sa zúčastnili výstavy v Komárome . Claimy VD a Cool Boy V2
 
 
Na Národnej výstave psov CAC v Prešove 26.9.2009 sa podarilo súrodencom Claim získať -  CANDY´S EYES You´re The Inspiration CAJC
Caramel Cream You´re The Inspiration CAJC .Uspela aj kučerka BABY BOOM You´re The Inspiration ktorá získala CAC, BOB .
Všetkým blahoželáme a nech sa im darí takto aj naďalej.
 
13.9.2009  CACIB Kecskemét  (Maďarsko)  rozhodca V. Vítková (SK)
Claimy V2 v triede mladých .
 
Dovolenka s retrieverom Trusalová 26.8.2009 - 30.8.2009
viac dovolenkových  fotiek našich kámošov a zo skúšok  na  www.luciq.rajce.net
( kto nezažije neuverí )
Claim To Fame You´re The Inspiration
(netvári sa nadšene, ale nevadí)
 
Claim To Fame You´re The Inspiration  a Hessy Modrý Skarabeus
(moje baby)
 
Candy´s Eyes You´re The Inspiration, Gipsy Nisus, Hessy Modrý Skarabeus, Claim To Fame You´re The Inspiration
(kvarteto správnych dievčat)
 
 Candy´s Eyes You´re The Inspiration a Wirsho
( to je láska veliká )
 
15.-16.8.2009
       Candy´s Eyes You´re The Inspiration  (sestra Claimynky)  
        výborna 3 na výstave CACIB Bratislava (v triede mladých) 
blahoželáme.
Pridané nejaké fotky Hessy  aj fotky do fotogalérie.
 
 
6.7.2009
Za posledný mesiac sme absolvovali dva tréningové výcviky na Working testy v Trusalovej a v Častej. Bolo super - fotky hovoria za všetko!!!
Autorkou fotiek je Lucia Valentovičová a fotky si môžete pozrieť v jej albumoch tu:
Claimy má novú-aktuálnu fotku v postoji.
 
 
6.6.2009
6.6.09 MVP Nitra  rozhodca: J.Matyáš
máme za sebou ďalšiu veľmi úspešnú výstavu:
Claim To Fame You´re The Inspiration - veľmi nádejná  v triede dorastu
Hessy Modrý Skarabeus - výborná 1, CAC  v triede otvorenej
handling K. Merašická
fotky vo fotogalérii , posudky čoskoro :-)
 
 
 
24.5.2009
Do liniek sme pridali odkazy na súrodencov našej malej Claimy - odkaz na stránku sestričky Candy a na brata Crazyho, ktorý žije v CHS Stork Highlands v Nemecku. Pribudli aj nové fotky vo fotogalérii a na stránkach Claimy a Hessy.  
 
 
 
6.5.2009
3.5.09 Špeciálna výstava retrieverov Kosorín  rozhodca: Alena Krutská (kennel Bohemia Bras)
Claim To Fame You´re The Inspiration - nádejná  v triede dorastu
posudok: 6,5 mesačná žltá fenka, dobrá hlava, elegantný krk, chrbát vo vývoji, korektná horná línia, vývoj predhrudia potrebuje čas, správna hĺbka hrudníka, korektný pohyb, dobre predvedená, nožnicový zhryz, milá povaha
 
Hessy Modrý Skarabeus - výborná 2, res.CAC  v triede otvorenej
posudok:  2 ročná žltá fena, pekná hlava, krk, chvost, priala by si lepšie predhrudie, uhlenie končatín korektné, správny pohyb, správna sila kostry, pekný pigment, oko hnedé, skus nožnicový
 
 
 
4.5.09 CAC Banská Bystrica rozhodca: Štefan Janega
Claim To Fame You´re The Inspiration - veľmi nádejná 2  v triede dorastu
posudok: 6,5 mesačná žltá sučka stredne silnej kostry, veľmi dobrá hlava, správna horná i spodná línia, na svoj vek dobre vyvinutý hrudník, korektne zauhlené končatiny, štand. osrstenie
 
Hessy Modrý Skarabeus - výborná 1, CAC - čakateľka titulu Sloveský šampión  v triede otvorenej
posudok: 2 ročná pekná žltá sučka, stredne silnej kostry, typická hlava, výrazný stop, kvalitný hrudník, správne zauhlenie a osvalenie končatín, štand. osrstenie, dobrá mechanika pohybu, povaha výborná
 
Tento víkend 2.5 - 3.5 2009 bol pre nás náročný, ale stálo to za to.Začalo to na ŠVR v Kosoríne kde rozhodovala pani Krutská z ČR. Tešili sme sa veľmi, lebo stretnutie s priateľmi je vždy príjemné.Privítala nás a hlavne zarazila zima a vietor. Každí, kto sa vyrútil z auta sa čoskoro začal triasť.Niekto zaliezol späť do autíčka ,niekto sa išiel zahriať a občerstviť a niekto sa zahrial pri venčení psov. Ale teraz k výstave.Claimy dostala vo svojej triede veľmi pekný posudok a N , len nám treba trošku zmohutnieť ,ale na tom sa už pracuje. Predviedla sa dokonale vďaka Zuzke Merašickej .V triede otvorenej nastúpila s Hessy Katka Merašická , ktorá to zvládla dokonale a aj Hessy sa predviedla a na moje prekvapenie sa rozhodovalo, a to mi verte - ma ani vo sne nenapadlo- o prvé miesto medzi Hessy a Zarkou (hnedou fenkou).Hessy nakoniec dostala V2 r.CAC.Úžasné!S dobrým pocitom a výsledkami a pripečenou tvárou  od slnka, ktoré z času na čas vykuklo sme cestovali domov .V nedeľu sme naskákali do auta a išlo sa na Celoštát. výstavu psov všetkých plemien do Banskej Bystrice kde rozhodoval pán Janega. .Samozrejme sme sa nalepili pred BB na auto s nálepkami so psíkmi s nádejou ,že trafíme na výstavisko ( kúpalisko) bez problému, pekne sme zablúdili ako ten pred nami a aj autá za nami, ktoré si mysleli, že keď pôjdu za nami prídu na výstavu, bol to omyl :-) .Nakoniec sme to našli. A zase to začalo. Claimy zobrala do kruhu Katka ,posudok veľmi pekný a získali VN2 .Claimuška trošku štrajkovala, ale pripisujem to únave a teplu, ktoré zdolalo šteniatka. Hessy nastúpila v triede otvorenej . Išla s Katkou a znova si to užila. A opäť sa rozhodovalo medzi Zarkou a Hessynkou a hurrráá Hessy dostala V1 CAC. Blahoželáme samozrejme aj Zarke k res.CAC. Skutočne sa veľmi, veľmi teším. Ďakujem hlavne dievčatám Merašickým, ktoré sa odhodlali moje dve herečky predviesť a pomohli získať takéto ocenenia. Blahoželám všetkým zverencom a detičkám ich chovateľskej stanice You´re The Inspiration ,ktorá mala počas víkendu super výsledky (budú zverejnené na ich stránke),Wirshovi a jeho Canduške junior k BIS dorastu v Kosoríne.Samozrejme pozdravujem aj všetkých z chovateľskej stanice Modrý Skarabeus , ktorí nám držali palce .Som rada , že sme sa zúčastnili na výstavach a stretli tam skvelých ľudí . Mám Vás všetkých rada :-) .
 
Ponaučenie:
1. nezaťažuj šteniatka :-)
2 .dobre sa obleč a ber si so sebou opaľovací krém :-)
 
Hessy s Katkou v Kosoríne
Claimy v BB v postoji
Claimy štrajkuje v kruhu :-)
 
 
 
27.4.2009
27.4.2009 má naša Hessy 2. narodeniny!!!
Hessynka, prajeme ti veľa veľa zdravia, radosti a samozrejme výstavných a pracovných úspechov :o)
Všetko najlepšie miláčik!
 
19.4.2009
Pribudol posudok z MVP Trenčín na stránke Hessy. Pribudli aj nové fotky vo fotogalérii.
 
 
 
20.3.2009
Pribudli nové fotky vo fotogalérii.
 
 
 
15.3.2009
Dňa 24.1.2009 sme sa s Hessy zúčastnili na našej prvej výstave MVP v Trenčíne.
Posudzovala pani Janeková a naša Hessy získala krásne ocenenie so známkou VÝBORNÁ!
 
 
 
15.3.2009
Spustený náš nový web. Dúfame, že sa Vám bude páčiť a vašu návštevu zopakujete. Postupne budeme rozširovať obsah webu a pridávať aj aktuálne novinky a fotky zo života našich miláčikov- dvoch sučiek Claimy a Hessy.
V sekcii príspevky nám môžete nechať svoj odkaz :-)
TOPlist